• Škola v prírode končí

• V týždni od 13.5.2024 - 17.5.2024 sa 42 detí z 3. a 4. ročníka z našej školy zúčastnilo pobytu v Škole v prírode v Rajeckých Tepliciach.

Úžasných 5 dní plných bohatého a pestrého programu.

Pobyt bol naplnený vedomostnými, športovými či kreatívnymi aktivitami, nechýbala túra v prekrásnych okolitých lesoch a pred odchodom sme stihli navštíviť aj Čičmany.

Naše poďakovanie patrí p.uč.Šimekovej,Forgonovej,Zvěřinovej a Lazarovej, ktoré sa na chvíľu stali "náhradnými mamami" pre všetky deti, z ktorých niektoré boli v ŠvP po prvý krát.

Poďakovanie patrí aj "Rodičovskému združeniu pri ZŠ Láb" za príspevok na dopravu.

Všetky fotky nájdete vo fotoalbume : http://zslab.edupage.org/album/#photos:album:1474

• STARMUS festival

• Aktuálne sa v Bratislave s pani uč.Kainovou nachádza 14 žiakov zo 7. a 8. triedy na festivale vedy a umenia STARMUS. Lístky nám venovala firma Eset.

Veľa pekných zážitkov!

• Súťaž Mladých záchranárov civilnej obrany

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Súťaž Mladých záchranárov civilnej obrany.

Včera 15.5.2024 sa žiaci našej školy spolu s pani uč.Horváthovou Magdalénou zúčastnili okresného kola branno-vedomostnej súťaže "Mladý záchranár".(obsah súťaže je zameraný na overenie vedomostí a zručností žiakov získaných v rámci výučby prierezovej témy „Ochrana života a zdravia“ ) Víťazstvom pre každého účastníka tejto súťaže bolo osvojenie si vedomostí a zručností pri poskytovaní prvej pomoci v rôznych situáciách, ktoré môžu bežne v živote nastať. Zo 14. družstiev sme skončili na 9. mieste.

Ďakujeme Tobias,Nina,Marcel, Maja za Vaše odhodlanie pobiť sa o čo najlepší výsledok a poďakovanie patrí aj pani učiteľkám za prípravu detí na súťaž.

• Prehratá stávka

• Takto to vyzerá, keď naše žiačky prehrajú stávku s p.uč.Hýllom a musia prísť do školy v chlapčenskom oblečení:-)

• VIA HISTORICA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VIA HISTORICA.

Dnes 14.5.2024 nám šermiarsko-divadelná „kumpánia“ Via Historica ponúkla divadlo so zameraním na slovenské dejiny. Vo svojom predstavení nás previedla významnými obdobiami slovenských dejín: od Viedne k Štúrovcom (Viedeň 1683, Rákoczy a Jánošík, Mária Terézia, francúzska revolúcia, Napoleon, Štúrovci). Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach. Zážitkovou formou sme sa dozvedeli historické fakty a boli sme interaktívne zapojení do programu. Ďakujeme umelcom za skvelé,zábavné predstavenie!

• Krajské kolo BIO olympiády

• Dnes držíme palce žiačke 6.triedy Ninke Lazarovej, ktorá sa prebojovala z okresného kola na krajské kolo biologickej olympiády v odbornosti zoológia.

Ďakujeme p.uč.Trochcovej za doprovod.

• Škola v prírode Rajecké Teplice 13.5.-17.5.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode Rajecké Teplice 13.5.-17.5.2024.

Dnes 42 žiakov z 3. a 4.triedy vyrazilo za dobrodružstvom do Rajeckých Teplíc konkrétne do rek. zariadenia ALTAN.

Deň 1 - už sú vsetci ubytovaní, rozdelení do skupín na animačný program a posielajú pozdrav domov!

Deň 2 - návšteva Rajeckých Teplíc a kúpeľného domu Afrodita (ďakujeme p.Riglerovej za sladkosti pre deti do ŠvP) poobedný program návšteva farmy Prístavky

Deň 3 - učenie v prírode a pohybové aktivity opekačka, výroba  košíka z prútia, diskotéka

Deň 4 - návšteva centra mesta a parku, pozreli sme si krásny maľovaný hotel Encián, navštívili Múzeum dopravy, absolvovali sme túru na Poluvsiansku skalnú ihlu, navštívili pomník Jozefa Gabčíka

Večer prebehlo odovzdávanie cien za najlepšie upratané izby, individuálne ocenenia a jasné že bola aj rozlúčková disko

Deň 5 - odchod z ubytovania smer Rajecká Lesná a Čičmany

Sme na ceste domov!

• Hasičská súťaž zručnosti 11.5.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hasičská súťaž zručnosti 11.5.2024.

Dňa 11. mája 2024 sa konala jarná hasičská súťaž zručnosti v priestoroch futbalového ihriska v Záhorskej Vsi. Vzrušujúca udalosť plná adrenalínu a zručností privítala hasičov z celej oblasti. Atmosféra bola nabitá energiou a rivalitou, no zároveň aj spolupatričnosťou a priateľstvom. Gratulujeme našim šikovným dievčatám, ktoré obsadili 2.miesto a chlapcom k 5. miestu.

• Škola v prírode oznam

• Deti aj s pedagógmi šťastne dorazili na miesto pobytu a idú obedovať.

Fotky zo ŠvP budú priebežne pridávané na stránku školy.

• Školská atletika dievčat

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školská atletika dievčat.

Dňa 10.5.2024 sa v atletickom areáli ZŠ Záhorácka v Malackách konalo okresné kolo v Školskej atletike dievčat. Našu školu reprezentovali I.Lukáčková (6.trieda) a Lilly Zivčáková (9.trieda). Lilly získala 1.miesto v behu na 60m (staršie žiačky).

Srdečne gratulujeme a ďakujeme dievčatám za reprezentáciu našej školy.

• Návšteva SND 8.trieda

• Ôsmaci vyrazili v utorok večer za kultúrou. Predstavenie Apartmán v hoteli Bristol na doskách SND si náramne užili. Ďakujeme rodičom, že deti po predstavení bezpečne odviezli domov. Určite to nebolo naposledy.

• Midicoolvolejbal - chlapci 2023/2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Midicoolvolejbal - chlapci 2023/2024 .

Dnes 9.5.2024 odohrali žiaci našej školy okresné kolo v Midicoolvolejbale v Malackách.

Účastníci: ZŠ Dérera Malacky, ZŠ Bernolákovo, ZŠ Láb

Hralo sa systémom každý s každým na 2 víťazné sety. Naši žiaci vyhrali všetky zápasy a postupujú do kola krajského! Gratulujeme!

Ďakujeme p.uč. Hýllovi, p.Moravčíkovi a p.Janekovej za odvoz a dovoz chlapcov.