5. a 6. trieda vymenila deň sedenia v laviciach za bicykle a spoznávanie okolia.
Povedali sme si, ako vznikli jazerá na Záhorí, zopakovali vodné spoločenstvo - videli sme vodniaka, volavku, čajky, potápku, husy, kačice a iné, krásny žltý kosatec, ktorý rastie pri vode, a učili sme sa poznávať najznámejšie stromy. Povedali sme si, čo sú to pobytové znaky živočíchov a nejaké sme aj našli. Zvládli sme aj popadané reťaze a defekty na bicykloch. Piatakov a ich rodičov chválime, že dbajú na bezpečnosť, všetci mali prilby!
Ďakujeme CHKO Záhorie že nás sprevádzali, hlavne RNDr. Mrázovi, ktorý s nami už absolvoval viacero exkurzií, a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné zážitky.