• Korčuľovanie v Malackách

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Korčuľovanie v Malackách.

Dnes žiaci 7.8.a 9. triedy vymenili 2 vyučovacie hodiny za aktívny pohyb na ľade. Navštívili ľadovú plochu v zámockom parku v Malackách. Hrali hokej, korčuľovali a vydali zo seba veľa energie. Ďakujeme p.uč. Trochcovej a p.uč. Hýllovi za organizáciu a dozor.

• Čo nás čaká vo februári?

• 1.2. - Escape Room pre ročníky 3. až 7. (zážitková hra)

8.2. - koncert "Živá voda" pre I.a II. stupeň

10.2. - školské kolo "Zúbkové pramene" pre I.stupeň

13.2. - školské kolo "Zúbkové pramene" pre II.stupeň

14.2. - okresné kolo Olympiáda z biológie kat. C

17.2. - školské kolo Olympiáda z biológie kat. E

17.2. - karneval (viac info neskôr)

20.2. - 24.2. - jarné prázdniny

27.2. - nástup do školy po prázdninách

• Pyžamový deň v 8. a 9. triede

• Chceli sme stráviť deň inak. Chceli sme na chvíľu zabudnúť na zaužívané príkazy, činnosti a nariadenia. Preto sme si urobili Pyžamový deň.

Bol iný ako ostatné dni, bol uvoľnený, relaxačný a užili sme si ho.

• Projekt "Moduly"

• Aj v novom roku až do konca februára pokračujeme v projekte "Moduly" pod vedením športového trénera Rudolfa Draškoviča, ktorý pre deti pripravuje telesnú výchovú zameranú na všetky druhy športu. Projekt “MODULY” so sloganom: “to nie je fór, každý môže dať gól” má inšpirovať žiakov zo ZŠ Láb aká môže byť telesná výchová zábavná.

Čo sú MODULY Je to projekt Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorého cieľom je priniesť na hodiny telesnej a športovej výchovy inovatívny obsah, inšpirovať učiteľov a predstaviť žiakom rozmanité možnosti trávenia voľného času. Projekt je primárne určený žiakom I. stupňa ZŠ a prepája prostredie športových zväzov, klubov a organizácií so školským prostredím. Projekt MODULY má za cieľ priniesť do vyučovacieho procesu zaujímavý, inovatívny a inšpiratívny obsah a predstaviť žiakom aktívne spôsoby trávenia voľného času. V prvej fáze sa zameria na telesnú výchovu na I. stupni základných škôl. Ide o krok smerom ku koordinovanému prepájaniu sféry výchovnovzdelávacieho procesu na školách s aktivitami športových zväzov, športových klubov a iných športových organizácií, ktoré sa venujú práci s deťmi a mládežou.

• Matematický klokan

• Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl.

• Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži.

• Organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n. o.

Súťažiť môžu všetky deti ZŠ od 1. po 9. ročník.

V prípade záujmu môžete poslať po deťoch 5 euro, ktoré odovzdajú triednemu učiteľovi. (do 16.2.)

Viac info o súťaži nájdete tu https://matematickyklokan.sk/o-sutazi/pravidla-sutaze/

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Víťazka školského kola v olympiáde AJ, žiačka 9. ročníka Simonka Dufeková sa stala úspešnou riešiteľkou v okresnom kole, ktoré sa konalo 19.1.2023 v Malackách.

• 🎖️💪 Olympijský odznak všestrannosti

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 🎖️💪 Olympijský odznak všestrannosti.

Slovenský olympijský a športový výbor v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR chcú aj týmto projektom za pomoci učiteľov telesnej výchovy podporiť všestranný pohybový rozvoj žiakov. Ešte v novembri naši žiaci absolvovali testy a dnes im boli udelené certifikáty. Tešíme sa, že máme na škole takýchto šikovných športovcov.

• Oznam o prevzatí samotestov AG

• Oznamujeme rodičom, ktorí si v decembri nestihli prevziať samotesty AG, že  budú mať možnosť prevziať si ich dnes pred alebo po rodičovskom združení v budove školy.

• Pozvánka

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triednu schôdzku RZ, ktorá sa bude konať dňa 12.1.2023 o 17°°hod. v budove Základnej školy v Lábe.

Zároveň sa uskutočnia doplňujúce voľby 1 člena Rady školy pri Základnej škole v Lábe z radov rodičov. Prosím Vás o účasť na uvedených voľbách.

Na pozíciu zástupcu rodičov v Rade školy kandidujú nasledovní kandidáti:

1.  Michal Kečkéš

2. Erika Labašková