• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MATEMATICKÝ KLOKAN.

Dňa 27. 03. 2023 sme v našej škole zaregistrovali klokana. Nie však toho austrálskeho, ale matematického.Matematický klokan je jedna z najpopulárnejších súťaží na Slovensku, preto sa do nej zapojili aj žiaci našej školy.

Presné výsledky sa dozvieme až 18. 04. 2023. Sme radi, že naši žiaci majú záujem zmerať si svoje sily v matematike.

• Výchovný koncert – Slovensko spieva

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výchovný koncert – Slovensko spieva .

Výchovný koncert pod taktovkou občianskeho združenia Škola života bol plný zábavy, skvelých pesničiek a úžasnej atmosféry. Včera si naši žiaci rozcvičili hlasy nielen spevom, ale aj ruky potleskom a nohy tancom. Nádherné piesne pod názvom Slovensko spieva, dodávali celému predstaveniu energiu a ešte väčšiu zábavu, o ktorú sa postarali spevák zo skupiny Arzén Jaro Gažo a bubeník skupiny Aya Radko Pažej. Prostredníctvom jednotlivých ľudových piesní sme navštívili Myjavu, Detvu, Horehronie, Terchovú, Oravu, ale i východ Slovenska. Pozornosť žiakov určite upútala zaujímavá videoprojekcia, ktorá jednotlivé skladby dopĺňala. Veríme, že všetci žiaci si odnášali nádherné zážitky, v ktorých sa zrodilo poznanie, prijatie, obdiv, úcta a šírenie pokladov našej slovenskej ľudovej kultúry.

• MIDICOOLvoley žiaci

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MIDICOOLvoley žiaci .

Dnes sa u nás v TV ZŠ Láb konalo ďalšie kolo volejbalu, tento x súťažili chlapci.(4družstvá) Našu školu reprezentovali 2 tímy chlapcov. Vyhral tím v zložení Pír.A,Lukáček D.,Habuda Š.,Koleda V. (8.trieda) Ďakujeme za super atmosféru, povzbudzovanie hráčov a p.uč. Hýllovi za organizáciu.

• Navštívil nás pán minister školstva Mgr. Ján Horecký

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Navštívil nás pán minister školstva Mgr. Ján Horecký.

UČITEĽOM PATRÍ ÚCTA A VĎAKA 🙏 Pri príležitosti Dňa učiteľov nás včera poctil svojou návštevou minister školstva Mgr.Ján Horecký. Osobne poďakoval a odovzdal ružu celému pedagogickému zboru, navštívil našich prváčikov, ktorým odovzdal darčeky a zaželal im veľa úspechov v štúdiu. Pána ministra sme previedli aj areálom našej školy a porozprávali sa o rozšírení kapacity našej základnej školy. Veríme, že aj v tomto prípade sa obci podarí získať potrebné financie na rozšírenie našej ZŠ a zabezpečiť tak kvalitné vzdelávanie pre všetky deti. Sme veľmi radi, že sme po prvýkrát v histórii školy mohli na našej pôde privítať delegáciu z ministerstva školstva. Pán minister, ďakujeme Vám za Vašu návštevu. Vďaka patrí aj pánovi starostovi Š.Foglovi, poslancom OÚ v Lábe a samozrejme celému nášmu pedagogickému zboru.

• Súťaž "Zázraky z odpadu" výsledky

• Peter Raninec, žiak 4.B triedy /ZŠ Láb/ bol ocenený v súťaži "Zázraky z odpadu dajme veciam druhú šancu" s jeho modelom psa.

Porota pri hodnotení zohľadňovala tieto atribúty: výber a využitie odpadového materiálu, originalita, výtvarné spracovanie, umelecký dojem.

Gratulujeme Peťko!

• Školské kolo BIO olympiády

• 24.3.2023 u nás prebehlo školské kolo BIO olympiády v kategórii C - 6. a 7. trieda.

Na výsledky a možný postup do ďalšieho kola si budeme musieť chvíľu počkať.

• Ekonomická olympiáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ekonomická olympiáda.

Pilotný ročník Ekonomickej olympiády pre žiakov ZŠ - medzinárodná súťaž z ekonómie a financií, ktorej cieľom je posilniť ekonomické a finančné vzdelávanie mladých ľudí na Slovensku. Test riešili naši ôsmaci a deviataci.

• Svetový deň vody v našej škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody v našej škole.

Voda nás sprevádza počas celého života, od narodenia až do posledného dňa nášho života. Svetový deň vody je vždy jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Preto sme práve v tento deň pripravili aktivity, ktoré smerovali k informovanosti o význame vody. Do vodných aktivít bola zapojená celá škola- oblečení do modro bielej farby sme navštívili čističku vody v Lábe, na každej vyučovacej hodine, v každej triede prebiehali rôznorodé aktivity a prezentácie zamerané na tému voda.Celá akcia bola zavŕšená spoločnou fotografiou žiakov a zamestnancov. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do akcie zapojili, vedeniu ZŠ i pedagogickým zamestnancom za pomoc a dobre odvedenú prácu, p.Foglovi (starostovi obce Láb) a p.Havlíkovi za ich čas, ktorý nám venovali na čističke.