• Lampiónový sprievod 30.11.2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lampiónový sprievod 30.11.2023.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili lampiónového sprievodu v obci. Poďakovanie patrí zamestnancom obecnému úradu, hasičskému zboru a zamestnancom školskej jedálne za teplý čaj pre všetkých.

Rozsvietil sa aj vianočný stromček, nádherný symbol vianoc.

• Oznam ŠKD

•  Prosíme všetkých rodičov, ktorých deti navštevujú ŠKD, aby poplatok za mesiac december uhradili včas do 10. dňa v mesiaci, nakoľko budeme uzatvárať kalendárny rok.

Ďakujeme za pochopenie.

• Ďakujeme ♥️ za krabice plné lásky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Ďakujeme ♥️ za krabice plné lásky 😘.

Počuli ste o krabiciach od topánok plných lásky? Ide o projekt, v rámci ktorého ľudia po celom Slovensku napĺňajú krabice od topánok darčekmi pre seniorov z domovov dôchodcov.

Mnohým starým ľuďom už darčeky nikto nedáva. Mnohí sú opustení. Preto sme sa rozhodli opusteným seniorom venovať pomoc. Ďakujeme všetkým rodičom, žiakom a pedagógom, ktorí sa zapojili do projektu a želáme Vám krásny a pokojný advent.

Balíčky sú pripravené na odovzdanie.

• Návšteva Činohry v SND 28.11.2023

• Naši deviataci sa spolu s p.triednym uč.Hýllom a pani uč.Kainovou zúčastnili divadelného predstavenia v SND "Malé ženy" a veľmi si ho užili.

Už teraz sa tešia na ďalšie!

Ďakujeme za krásny zážitok.

• Náboj Junior

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Náboj Junior .

Náboj Junior 24.11.2023

V piatok 24.11. sa žiaci našej školy Lucia Zálesňáková z 9. ročníka, Nina Ulmanová, Leonard Horban a Michal Šulc z 8. ročníka zúčastnili v Bratislave na medzinárodnej súťaži Náboj Junior. Súťaž prebiehala v čase od 10:00 do 12:00 v 23 mestách na Slovensku, v Bratislave súťažilo 80 tímov. Žiaci sa zapojili do súťaže aj v Česku, Poľsku, Belgicku, Španielsku, Chorvátsku a Holandsku. Náboj Junior je tímová súťaž pre žiakov ZŠ a OG v matematike a fyzike. Obtiažnosť je prispôsobená žiakom 8. a 9. ročníka ZŠ, respektíve tercii a kvarte osemročných gymnázií. Súťaž je určená pre 4-členné tímy žiakov z tej istej školy. Tímy riešia pridelené úlohy a cieľom je vyriešiť čo najviac úloh, za čo najkratší čas. Organizátorom súťaže je Trojsten - organizácia, ktorá usporadúva aktivity v matematike, fyzike a programovaní pre žiakov stredných a základných škôl. Naši žiaci preukázali svoje vedomosti, logické myslenie a schopnosť pracovať v tíme. V rámci Slovenska sa umiestnili v konkurencii mnohých zvučných gymnázií a základných škôl na 204. mieste zo 482 škôl. Tešíme sa a blahoželáme. Poďakovanie patrí aj pani uč.Strolkovej za doprovod a podporu našich žiakov.

• Zber mobilov ukončený!

• Zber starých mobilov je ukončený.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí akokoľvek pomohli či už prinesením mobilov alebo upozornením na prebiehajúci zber v škole medzi svojimi známymi, či zdieľaním príspevku na soc. sieťach.

Za krátku dobu ste priniesli do školy 120ks mobilov, ktoré sú pripravené na odoslanie do súťaže.

• 14.ročník detského šachového GPX turnaja v Malackách

• Milí rodičia,

v prípade záujmu môžete prihlásiť Vaše deti na šachový turnaj - prihlášky treba zaslať do 30.11.2023: treba uviesť meno a priezvisko, dátum narodenia a FIDE resp. národný rating a FIDE ID (ak ho hráč má pridelené).

Informácie a prihlášky: Ing. Ján Osadský, mobil: 0948 047 077
            email: osadsky.jan@josgroup.sk

Viac info nájdete tu - 2_Sach_GPX_2023.pdf

• MIKULÁŠ V LÁBE 2023: Sviatočná atmosféra pre celú rodinu

• Kedy: Nedeľa 10. decembra 2023

Čas: 14:00 hod

Miesto: Parkovisko pri obecnom úrade

Pozývame vás na náš tradičný Mikulášsky deň, ktorý prinesie radosť a veselosť pre všetky deti, rodičov a obyvateľov našej obce.

Program:

Vystúpenie našich talentovaných detí

Zábavný sprievodný program pre všetky vekové kategórie

Bohaté občerstvenie pre malých aj veľkých

A samozrejme, Mikuláš už teraz balí pre každé dieťa sladké prekvapenie!

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry okresné kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry okresné kolo.

Dňa 15.11.2023 sa naša žiačka Lucia Zálesňáková (9.ročník) zúčastnila okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Súťaž sa realizovala v zrekonštruovaných priestoroch Centra voľného času v Malackách, pričom súťažilo 12 žiakov. Súťaž bola rozdelená do troch častí: test, transformácia textu a ústny prejav. Porota celkovo zhodnotila, že najobťažnejšou časťou aj tento rok bol práve ústny prejav. Naša žiačka Lucia Zálesňáková sa stala úspešnou riešiteľkou okresného kola OSJL a skončila na 6. mieste s počtom bodov 41! Z jej úspechu sa srdečne tešíme, nakoľko predmetové postupové olympiády sú pre študentov obrovskou výzvou nielen vo vedomostiach, ale aj v odvahe.

Ďakujeme Lucke za reprezentovanie našej školy!