• Straty a nálezy

• Vážení rodičia,

v Edupage aplikácii v sekcii "Straty a nálezy" nájdete veci, ktoré momentálne skladujeme u nás v škole a nikto sa ku nim nehlási.

Ak si ich do konca apríla neprídete prevziať, budeme musieť veci odstrániť, nakoľko nemáme priestor na skladovanie.

Ďakujeme za pochopenie.

• Zápis do 1. triedy 12.4.2024 - Vitajte predškoláci v našej škole :)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis do 1. triedy 12.4.2024 - Vitajte predškoláci v našej škole :).

Vážení rodičia, milí naši budúci prváčikovia, ďakujeme za dôveru, ktorú ste prejavili našej škole tým, že ste prišli na zápis práve do našej školy a zapísali ste to najcennejšie, čo doma máte - vaše dieťa. Počas piatkového popoludnia sme mali jedinečnú šancu spoznať milých a šikovných predškolákov. Veríme, že sa vám v našej škole páčilo a už teraz sa tešíte na september, kedy sa prvýkrát posadíte do školských lavíc a stretnete sa so žiakmi a zamestnancami našej školy. A na záver patrí poďakovanie všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom za pomoc a dobre odvedenú prácu pri príprave i realizácii zápisu.

• Super florbal pohár chlapcov 2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Super florbal pohár chlapcov 2024.

Športová hala v Stupave sa v mesiaci apríl stala tradičným dejiskom okresného kola vo florbale pre žiakov II. stupňa. Dňa 11.4.2024 sa naši chlapci s p.uč.Hýllom zúčastnili florbal turnaja v Stupave.Podarilo sa im vyhrať 2 zápasy (Láb-Lozorno 1:0,Láb - Z.Ves 1:0), ale ich snaha postúpiť do najlepšej štvorky skončila v poslednom zápase, keď zinkasovali v poslednej minúte 2 góly a skončili na 5. mieste. Ďakujeme za Vašu bojovnosť a reprezentáciu školy P.Fumač,Š.Habuda,M.Janek,S.Kain,D.Lukáček,A.Pír,M.Šulc,L.Zivčák.

• Okresné kolo BIO olympiády

• Dnes - 11.4.2024 sa žiačka našej školy N.Lazarová (6.ročník)  zúčastnila okresného kola biologickej olympiády v Malackách  - kat. E v odbornosti zoológia.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce!

• Odovzdanie diplomov

• Našim úspešným deviatakom dnes odovzdali ocenenia z CvČ Malacky:

- pani uč.Trochcová - L.Zálesňákovej za 3. miesto v okresnom kole Chemickej olympiády

- pani uč.Szalacsiová J.Polákovi za 3.- 4.miesto v okresnom kole Geografickej olympiády.

Gratulujeme a držíme palce na krajskom kole!

• Školský pohár SFZ chlapcov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský pohár SFZ chlapcov .

V piatok 5. apríla 2024 čakal na žiakov 4. - 6. ročníka turnaj v malom futbale v rámci súťaže Školský pohár Slovenského futbalového zväzu. Predkolo sa odohralo na štadióne TJ Záhoran Jakubov. Naši chlapci odohrali 3 zápasy a skončili na 2.mieste,čím si zabezpečili postup do kola okresného.(postupujú prvé 2 timy).

Ďakujeme za reprezentáciu školy žiakom s p.uč.Hýllom.Gratulujeme!

• GEO olympiáda

• Dňa 12.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády na ktorom sa zúčastnili žiaci:

P.Buday, O.Tóth, E.Chmelová, N.Lazarová, T.Petrík, L.Zálesňáková, J. Polák.

Jaroslav Polák z 9. triedy získal 3. miesto a postupuje do krajského kola.

Budeme mu držať palce a ostatným ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Poďakovanie patrí aj pani uč. Szalacsiovej za doprovod detí.

• Ocenenie

• Časopis Rebrík ocenil žiačku našej školy z 3.triedy Helenku Jašurkovú za správne vypracované odpovede.

• Matematická olympiáda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematická olympiáda .

V stredu 3.4.2024 sa žiaci našej školy (M.Šulc 8.roč.,T.Marčeková 7.roč.,M.Ďurišová 6.roč.) zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády v Malackách. Všetci sa dobre popasovali s príkladmi no najlepšie si poradil Michal Šulc, žiak 8.ročníka. Všetkým gratulujeme.

• Elektronická prihláška do 1.ročníka ZŠ v Lábe

• Milí rodičia, zápis žiakov do 1. ročníka sa osobne uskutoční v termíne:

piatok 12.4.2024 od 14:30 hod. - 18:00 hod. v budove ZŠ Láb

1. Ak dieťa dovŕši do 31. 8. 2024 šesť rokov, je povinnosťou zákonného zástupcu prihlásiť ho na plnenie školskej dochádzky v základnej škole.
            2. Elektronická prihláška je spustená: //zslab.edupage.org/register///zslab.edupage.org/register/
            3. Prihlášku odporúčame vyplniť už pred príchodom na zápis na webovej stránke školy.
            4. Deti s odloženou školskou dochádzkou sa opätovne musia zúčastniť zápisu na školský rok 2024/2025.
            5. Podľa platnej legislatívy žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt, ak zákonný zástupca pre svoje dieťa nevyberie inú základnú školu.

• Lyžiarsky kurz Jasná 24.3.2024-28.3.2024

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz Jasná 24.3.2024-28.3.2024.

Ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k uskutočneniu lyžiarskeho kurzu, ktorý bol nesmierne vydarený. Najväčšou a najvďačnejšou odmenou sú úsmevy na tvárach detí. Začiatočníci sa naučili lyžovať, pokročilejší sa zdokonalili a tí najlepší neváhali ostatným aj pomáhať.Zažili sme kopu zábavy, odniesli sme si neskutočne veľa zážitkov. Každý deň začal rannou rozcvičkou, pokračoval lyžovaním a končil večerným programom,ktorý si pripravila každá izba. Lyžiarsky kurz sme ukončili udelením diplomov za najčistejšiu izbu,ocenili sme aj najlepších lyžiarov z každej skupiny,ktorí absolvovali slalom. Ďakujeme vedúcemu kurzu, Mgr.Hýllovi Andrejovi,p.Pírovej,p.Libušovi a pani zdravotníčke Šulcovej Ľ. za ich starostlivosť počas celého výcviku. Na záver by sme chceli vyzdvihnúť ubytovanie a kvalitné stravovanie v Penzióne Gápeľ v Hornej Lehote, za čo celému personálu ďakujeme. Poďakovanie patrí aj RZ pri ZŠ Láb za finančný príspevok na kurz. Už teraz sa tešíme na ďalší.